Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Melyik intézmény lett Magyarország legjobb középiskolája 2024-ben és hány vidéki középiskola került be a legjobb 100-ba? Már csak néhány napot kell várni, hogy választ kapjatok a kérdéseitekre.
Sok szülőnél kiverte a biztosítékot a szerdai kompetenciamérés tanulói kérdőíve, amellyel a diákok szociokulturális hátteréről lehet információt gyűjteni. Volt olyan szülő, aki azonnal NAV-vizsgálatot vizionált, mások a család autóinak számára vonatkozó kérdésnél sokalltak be. De mi értelme kifaggatni a diákokat arról, milyen anyagi helyzetben van a családjuk? Utánajártunk.
A nyíregyházi Kölcsey Ferenc Gimnázium, a budapesti Szent István Gimnázium, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnázium, a szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium és a budapesti Toldy Ferenc Gimnázium diákjai teljesítenek a legjobban a magyarérettségin - derül ki a HVG rangsor - Középiskola 2014 adataiból. Íme, a százas lista.
Négy budapesti és egy pannonhalmi gimnázium áll az egyházi iskolák HVG-rangsorának élén, a listát a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium vezeti. Hamarosan megjelenik a HVG kiadványa a 100 legjobb gimnáziumról és szakközépiskoláról, ebből szemezgetünk.
Az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskolája, a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium, a veszprémi Lovassy László Gimnázium és a győri Révai Miklós Gimnázium – idén ezek az intézmények vezetik a középiskolai rangsorokat. Kezdődik az új tanév, közeledik a 2012-es középiskolai felvételi, ezért utánajártunk, milyen szempontok alapján állították össze a 2012-es közoktatási rangsorokat.
A budapesti Fazekas Mihály Gimnázium, az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola és a győri Révai Miklós Gimnázium végzősei teljesítenek a legjobban a középszintű érettségin a Köznevelés című szaklap 2011-es középiskolai rangsora alapján.
Március 16-ig minden középiskolának nyilvánosságra kell hoznia a felvételiző diákok rangsorát az elért eredményekkel. A negyedikes, hatodikos és nyolcadikos tanulók március 17-én és 18-án módosíthatják a jelentkezési adatlapon megadott iskolák és tanulmányi területek sorrendjét.
Az idő volt a nyolcadikosok legnagyobb ellensége az idei középiskolai felvételin az általános iskolai tanárok szerint, akik a feladatokat mind magyarból, mind matematikából átlagos nehézségűnek, a 13-14 éves korosztálynak megfelelőnek tartják. Több mint 57 ezren írták meg a négyosztályos középiskolák központi felvételijét szombaton - a feladatsorokat két szaktanárral elemeztük és értékeltük.
Január 21-én kezdődnek meg a középfokú iskolák felvételi eljárásának központi írásbeli felvételi vizsgái, amelyekre több mint 69 ezer vizsgajelentkezést rögzítettek a középiskolák. A negyedik, hatodik és nyolcadik évfolyamos általános iskolásokat felvételi eredményeikről február 10-ig tájékoztatják a vizsgát szervező iskolák, míg beiratkozni június 27. és 29. között lehet majd.
Évek óta listavezető a budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Gimnázium a középiskolák rangsorában, de nagyon jönnek fel a megyei jogú városok iskolái is. Idén például a felsőoktatásba bekerülők arányát tekintve második helyen a debreceni KLTE Gyakorló Gimnáziuma végzett, a harmadik pedig a győri Révai Miklós Gimnázium lett.